VirklyVirkly

Åge Tang-Andersen

Om Åge Tang-Andersen

Åge Tang-Andersen er tilknyttet 47 virksomheder i det danske erhvervsregister. Åge Tang-Andersen har 19 direktørroller, 27 bestyrelsesposter og stifter af 4 virksomheder. Virksomhederne spænder over 40 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 28 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 68 år tilbage til 1958. Åge Tang-Andersen deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

47
VirksomhedCVRStatus
AFC TANG ApS35252509
ANPARTSSELSKABET ATA16603449
BE af 1. juli 2024 ApS44948354
BE af 2. juli 2024 ApS44947935
Bjert Ejendomme A/S26302706
BJERT HOLDING ApS32664024
BJERT INVEST A/S61600116
BJERT PRIVATE EQUITY A/S35817867
Cosmo 19 ApS38786415
Cosmo 20 ApS27981003
Cosmo 3 ApS76756112
Cosmo 30 ApS32145426
Cosmo 7 ApS52528615
Cosmo 81 ApS37946915
Cosmo 85 ApS29838933
Cosmo 87 ApS13473447
Cosmo Ejendomme ApS73606217
DCV 2 A/S34481253
EJENDOMSSELSKABET NOKIAVEJ 10 A/S27292194
EUROPAPLADS 16 A/S29196478
JANTZEN GROUP HOLDING ApS36470089
KirkGarage A/S36082968
KOLDING ÅPARK 24 A/S36502843
Komplementarselskabet Korshøjen 1 ApS40396306
Korshøjen 1 P/S40538879
LGR Ejendomme ApS29422443
LOGISTIK 39 ApS27970257
LÜBKER GOLF RESORT ApS30827708
Middelgade/Brødregade ApS41034866
NORDIC AIR A/S14820736
NORTH FLYING A/S14681191
Remien Group ApS39180960
REMIEN HOLDING ApS25591666
ROMANIA FARM INVEST A/S31179939
Romania Farmland Invest ApS36910887
Silva Baltica 1 ApS41366559
Silva Baltica 3 ApS42824917
Skovridergaarden v/Aage Tang-Andersen27620752
TAMACO HOLDING A/S73045215
Tang + Krogh Ejendomme ApS37836214
Tang + Krogh Holding ApS37836397
Tang Holding Aarhus ApS41139765
TANG INVEST HOLDING ApS30593499
TEGLGÅRDSPARKEN 101 A/S32145450
ADVOKATFIRMAET LØBER & LAURITSEN12550502
Aktieselskabet af 15.05.199619302490
Tang + Krogh Ejendomme18423391

Netværk

20
JV

Jesper Vedsø Krogh

30 fælles virksomheder

FUNCH THOMSENS GADE 6-8 ApS, Cosmo 30 ApS, Cosmo 84 ApS m.fl.

NJ

Niels Jørgen Cramer

19 fælles virksomheder

FUNCH THOMSENS GADE 6-8 ApS, Cosmo 30 ApS, Cosmo 84 ApS m.fl.

CH

Carsten Henrik Ørssleff

14 fælles virksomheder

KOLDING ÅPARK 24 A/S, DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S m.fl.

MJ

Martin Julius Klejs Jensen

14 fælles virksomheder

KOLDING ÅPARK 24 A/S, DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S m.fl.

AH

Arne Hougaard Mikkelsen

12 fælles virksomheder

KOLDING ÅPARK 24 A/S, DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S m.fl.

EI

Erik Ingemann Jørgensen

11 fælles virksomheder

DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S, TEGLGÅRDSPARKEN 101 A/S m.fl.

NB

Niels Bo Andersen

10 fælles virksomheder

DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S, TEGLGÅRDSPARKEN 101 A/S m.fl.

CH

Carsten Hove

10 fælles virksomheder

DCV 2 A/S, BJERT INVEST A/S, BJERT HOLDING ApS m.fl.

CE

Carl Erik Skovgaard

9 fælles virksomheder

BJERT INVEST A/S, Cosmo 3 ApS, BJERT HOLDING ApS m.fl.

TN

Thomas Nielsen

8 fælles virksomheder

KOLDING ÅPARK 24 A/S, DCV 2 A/S, TEGLGÅRDSPARKEN 101 A/S m.fl.

NH

Niels Hykkelbjerg Graversen

8 fælles virksomheder

TAMACO HOLDING A/S, TAMACO HASSELAGER A/S, ADVOKATFIRMAET LØBER & LAURITSEN m.fl.

CC

Christian Claes Remien

7 fælles virksomheder

FUNCH THOMSENS GADE 6-8 ApS, REMIEN HOLDING ApS, Cosmo 85 ApS m.fl.

ET

Erik Tronborg Andersen

7 fælles virksomheder

TØJEKSPRESSEN ApS, EIC ApS, TAMACO HASSELAGER A/S m.fl.

PE

Per Emil Hasselbalch Stakemann

7 fælles virksomheder

TØJEKSPRESSEN ApS, EIC ApS, TAMACO HASSELAGER A/S m.fl.

KH

Kristoffer Hougaard Beck

5 fælles virksomheder

BJERT INVEST A/S, BJERT HOLDING ApS, BJERT EJENDOMME A/S m.fl.

PH

Poul Halfdan Lauritsen

5 fælles virksomheder

TAMACO HOLDING A/S, TAMACO HASSELAGER A/S, ADVOKATFIRMAET LØBER & LAURITSEN m.fl.

LM

Leif Møller Sørensen

5 fælles virksomheder

Cosmo 3 ApS, Cosmo 7 ApS, Cosmo 81 ApS m.fl.

NP

Niels Peder Opstrup

4 fælles virksomheder

JT.HOLDING DANMARK A/S, LÜBKER GOLF RESORT ApS, LGR Ejendomme ApS m.fl.

PS

Poul Sørensen

4 fælles virksomheder

TAMACO HOLDING A/S, TAMACO HASSELAGER A/S, A/S BRUNAGERVEJ NR.1, HASSELAGER m.fl.

CJ

Christian Johansen

4 fælles virksomheder

TAMACO HOLDING A/S, TAMACO HASSELAGER A/S, A/S BRUNAGERVEJ NR.1, HASSELAGER m.fl.

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller55
Virksomheder100
Direktørroller19
Bestyrelsesroller27
Stiftet4 virksomheder
Tidligere roller57