VirklyVirkly

Peter Bennedsen

Om Peter Bennedsen

Peter Bennedsen er tilknyttet 39 virksomheder i det danske erhvervsregister. Peter Bennedsen har 25 direktørroller og 22 bestyrelsesposter. Virksomhederne spænder over 29 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 13 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 67 år tilbage til 1959. Peter Bennedsen deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

39
VirksomhedCVRStatus
A-SELSKABET ApS18711206
ALEBCO CORPORATION 2 K/S29171270
ALEBCO CORPORATION A/S73424615
ApS KBUS 8 NR. 242433374615
ApS SMBK Nr. 181412937644
BENAIR A/S12966377
BenAir Operations A/S11079083
BORGES' ADMINISTRATIONSSERVICE ApS85911112
DANISH AEROTECH SALES A/S13363528
EJENDOMSSELSKABET LILLELUNDVEJ HERNING ApS11298478
FLATIRONS EMEA A/S11077285
GEOFIX PATENT ApS12070780
GÅRDEJER PETER BENNEDSEN24992217
HAH HOLDING ApS27760570
HANGAR 4 STAUNING ApS56251219
HANGAR 5 STAUNING K/S25305000
Havnegade K/S34366926
HERNING ERHVERVSPARK SYD ApS33374682
HUSET 144 A/S70992310
JUTLANDIA FINANS A/S38292714
JUTLANDIA HOLDING A/S49725019
JUTLANDIA MANAGEMENT ApS10329094
JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS17151207
JUTLANDIA TRADING A/S10532418
JUTLANFLOOR A/S89555817
JUTLANPROFIL A/S56335528
KORNVEJ K/S24250601
Landbrugskomplementaren Anpartsselskab70965615
LEN-PROMOTION ApS14596038
Nørrevang I/S34289913
SEAPLANE HOLDING ApS15827971
SNB ApS12937687
Udviklingsselskabet Viby Bakke ApS25886801
vardevej k/s24251659
VESTAS WIND SYSTEMS A/S10403782
Vesterby Kommanditselskab35737022
Æslot K/S34366942
Aalykke K/S34286744
AASKOV EJENDOMSSELSKAB K/S25304993

Netværk

20
CS

Colette Sassine Bennedsen

24 fælles virksomheder

JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS, ALEBCO CORPORATION A/S, Selskabet af 12. oktober 1947 A/S m.fl.

BK

Bende Kaj Bennedsen

13 fælles virksomheder

ALEBCO CORPORATION A/S, Selskabet af 12. oktober 1947 A/S, GEOFIX PATENT ApS m.fl.

PE

Per Emil Hasselbalch Stakemann

11 fælles virksomheder

KASTOR INVEST A/S, DOMINO MØBLER A/S, JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS m.fl.

LB

Lone Bennedsen

11 fælles virksomheder

ALEBCO CORPORATION 2 K/S, ALEBCO CORPORATION A/S, DANISH AEROTECH SALES A/S m.fl.

SS

Sebastian Sassine Bennedsen

11 fælles virksomheder

ALEBCO CORPORATION 2 K/S, ALEBCO CORPORATION A/S, DANISH AEROTECH SALES A/S m.fl.

AT

Asbjørn Tranekær Christensen

11 fælles virksomheder

JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS, ALEBCO CORPORATION A/S, Selskabet af 12. oktober 1947 A/S m.fl.

ET

Erik Tronborg Andersen

10 fælles virksomheder

KASTOR INVEST A/S, DOMINO MØBLER A/S, JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS m.fl.

SL

Steen Lorenz Johan Hansen

10 fælles virksomheder

FLATIRONS DANMARK A/S, CN GROUP HOLDING ApS, GRUNDEN 138 ApS m.fl.

AU

Anders Ulrik Schrøder

10 fælles virksomheder

FLATIRONS DANMARK A/S, CN GROUP HOLDING ApS, GRUNDEN 138 ApS m.fl.

SK

Sven Klærke-Hansen

10 fælles virksomheder

JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS, ALEBCO CORPORATION A/S, EJENDOMSSELSKABET LILLELUNDVEJ HERNING ApS m.fl.

PC

Peter Christian Saaby Mathiasen

10 fælles virksomheder

JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS, ALEBCO CORPORATION A/S, Selskabet af 12. oktober 1947 A/S m.fl.

SS

Susanne Saul Stakemann

7 fælles virksomheder

KASTOR INVEST A/S, DOMINO MØBLER A/S, GEOFIX PATENT ApS m.fl.

US

Ulf Svejgaard Poulsen

5 fælles virksomheder

KASTOR INVEST A/S, DOMINO MØBLER A/S, JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS m.fl.

JL

Jens Langeland-Knudsen

5 fælles virksomheder

FLATIRONS DANMARK A/S, CARPE DIEM INVESTMENT ApS, CNDE HOLDING ApS m.fl.

CS

Cummandur Srinivasan Krishnaswamy

5 fælles virksomheder

FLATIRONS DANMARK A/S, GRUNDEN 138 ApS, CARPE DIEM INVESTMENT ApS m.fl.

OF

Ole Fløe Nielsen

5 fælles virksomheder

Selskabet af 12. oktober 1947 A/S, DANISH AEROTECH SALES A/S, JUTLANFLOOR A/S m.fl.

EB

Edvin Benny Elowsson

5 fælles virksomheder

GEOFIX PATENT ApS, JUTLANDIA MANAGEMENT ApS, Landbrugskomplementaren Anpartsselskab m.fl.

FG

Fleming Grunnet

4 fælles virksomheder

KEVIMA INVESTMENT A/S, KASTOR INVEST A/S, VESTAS WIND SYSTEMS A/S m.fl.

HM

Hans Magnus Kolby Hansen

4 fælles virksomheder

KEVIMA INVESTMENT A/S, KASTOR INVEST A/S, VESTAS WIND SYSTEMS A/S m.fl.

AS

Anne Sophie Sassine Bennedsen Budim

4 fælles virksomheder

ALEBCO CORPORATION 2 K/S, ALEBCO CORPORATION A/S, JUTLANDIA TRADING A/S m.fl.

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller63
Virksomheder66
Direktørroller25
Bestyrelsesroller22
Tidligere roller30