VirklyVirkly

Peter Friis

Om Peter Friis

Peter Friis er tilknyttet 16 virksomheder i det danske erhvervsregister. Peter Friis har 10 direktørroller, 3 bestyrelsesposter og stifter af 4 virksomheder. Virksomhederne spænder over 39 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 57 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 61 år tilbage til 1965. Peter Friis deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

16
VirksomhedCVRStatus
AJVA Support ApS12530676
Aktieselskabet af 04.06.196525487419
FLOS SCANDINAVIA A/S12089937
GARMIN NORDIC DENMARK A/S11363881
HECODAN ApS10511801
HOWDEN AXIAL FANS ApS15524243
IAC ACOUSTICS A/S11733174
JAN IMPORT A/S10432391
K.W. Bruun Invest A/S10409802
MMA INVEST ApS13259585
NEXUS / OMILON A/S11735347
ORTOFON A/S17015028
PENSAM HOLDING A/S12629532
RAMCON A/S12044976
Sorensen's Reklame & Marketring ApS10432774
STONEFENCE ApS13259232

Netværk

20
JO

Jesper Ole Lundgren

15 fælles virksomheder

LISE BODIN MODE ApS, Selskabet af 1. januar 2021 ApS, KARIN PRAEM INVEST ApS m.fl.

VT

Vagn Thorup

8 fælles virksomheder

KM 5 A/S, PENSAM HOLDING A/S, BORLAND SCANDINAVIA A/S m.fl.

PE

Poul Erik Vennekilde

7 fælles virksomheder

VENNEKILDE INVEST ApS, Selskabet af 1. januar 2021 ApS, MARKEDSINVEST AF 10.1.1991 ApS m.fl.

ON

Ole Nørregaard

7 fælles virksomheder

BBN COMMUNICATIONS A/S, KM 5 A/S, PENSAM HOLDING A/S m.fl.

AL

Axel Lejrskov

6 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, BY II AF 15/1 93 A/S, CITY SERVICE A/S m.fl.

PJ

Poul Jørgen Jensen

5 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, BY II AF 15/1 93 A/S, CITY SERVICE A/S m.fl.

JB

Jørgen Boe

5 fælles virksomheder

KM 5 A/S, PENSAM HOLDING A/S, STENKJÆR ApS m.fl.

CB

Christian Boy Birck

4 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, BY II AF 15/1 93 A/S, AKTIESELSKABET AF 27. JANUAR 1914 m.fl.

ES

Eric Søe Rylberg

4 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, KEW RENGØRINGSSYSTEMER A/S, BY II AF 15/1 93 A/S m.fl.

PB

Peter Boy Birck

4 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, BY II AF 15/1 93 A/S, AKTIESELSKABET AF 27. JANUAR 1914 m.fl.

TT

Tue Tyge Møller

3 fælles virksomheder

HYGRODAN A/S, EJENDOMSAKTIESELSKABET MATR. NR. 1565 AX SILKEBORG, EJENDOMSANPARTSSELSKABET AF 28.02.1991

EV

Elvar Vinum

3 fælles virksomheder

HYGRODAN A/S, EJENDOMSAKTIESELSKABET MATR. NR. 1565 AX SILKEBORG, ALTO INTERNATIONAL A/S

KE

Knud Erik Veng

3 fælles virksomheder

ERHVERVS-DATA 1 A/S, LISE BODIN MODE ApS, GAMMATEC ApS

ET

Erik Tronborg Andersen

3 fælles virksomheder

ADVANCED VISUAL SYSTEMS A/S, SCANPOCON A/S, ISHØJ EJENDOMSSELSKAB A/S

PE

Per Emil Hasselbalch Stakemann

3 fælles virksomheder

ADVANCED VISUAL SYSTEMS A/S, SCANPOCON A/S, ISHØJ EJENDOMSSELSKAB A/S

JC

Jens Carl Jessen Hjorth

3 fælles virksomheder

PON POWER A/S, ENMACO A/S, PON EQUIPMENT A/S

CL

Christian Lauridsen

3 fælles virksomheder

PON POWER A/S, ENMACO A/S, PON EQUIPMENT A/S

MC

Mogens Christian Harkjær

3 fælles virksomheder

PON POWER A/S, ENMACO A/S, PON EQUIPMENT A/S

HV

Henning Volkmar Stender

3 fælles virksomheder

VENNEKILDE INVEST ApS, ASX 14.208 ApS, NEXUS / OMILON A/S

ER

Erik Reitzel

3 fælles virksomheder

BY I AF 15/1 93 A/S, AKTIESELSKABET AF 27. JANUAR 1914, ISHØJ EJENDOMSSELSKAB A/S

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller17
Virksomheder100
Direktørroller10
Bestyrelsesroller3
Stiftet4 virksomheder
Tidligere roller90